Koalícia alebo zločinecká skupina?

Autor: Jozef Chadim | 25.7.2017 o 8:02 | Karma článku: 12,09 | Prečítané:  2621x

Podľa trestného zákona je zločineckou skupinou zoskupenie, resp. štrukturovaná skupina nejmenej troch osôb, ktorá koná koordinovane spáchať jeden alebo viac zločinov

Ako podpora zločineckej skupiny je možné rozumieť mimo iného i ochranu, dopravu, právne služby vytváranie pozitívneho obrazu členov takýchto skupín v médiách a mnohé ďalšie prostriedky podpory.

Zdá sa vám, že tieto definície trestných činov sú vám povedomé? Alebo takúto činnosť vykonávajú vládne strany posledných rokov? Nemýlite sa. Nie je to náhoda, ale skúsme si to námatkovo zosumarizovať.

Vladimír Mečiar, niektorými ešte žijúcimi babkami - demokratkami bol prvým predstaviteľom samostatného Slovenska podľa, ktoré vzniklo na objednávku menšiny Slovákov. Mečiar a jeho zoskupenie samozrejme neriešilo dajaké referendum alebo názor väčšiny Slovákov a s podobne naladeným českým Klausom jednoducho Československo rozdelilo a rabovačka mohla začať. Mečiarovo HZDS plne spĺňalo v trestnom zákone definované znaky zločineckej skupiny. Nevídané rozkradnutie krajiny, cielené porušovanie všetkého možného bolo počas jeho vládnutia štandardom. Len tak zľahka si spomeňme vyhadzovanie štátnych zamestnancov na všetkých postoch a ich nahradenie poskokmi HZDS má možno paralelu len v pôsobení socialistických funkcionárov  po komunistickom puči v 1948. Rozdávanie fabrík zlodejom a podvodníkom nemá pravdepodobne obdobu v novodobých dejinách, samozrejme s výnimkou Ruska, ktoré predstihlo i Mečiara, ale poďme pekne domov. Keď si skúsime spomenúť len tie najväčšie ako napr. VSŽ, rôzne ŽOS-ky, Tatravagónka Poprad, Slovenské celulózky a papierne Ružomberok, Slovnaft, Duslo Šaľa a mnoho menej významných, ako napríklad takmer všetky kúpele, rozkradnutie bánk, ktoré museli tieto mečiarove avantúry financovať, ten výpočet by nemal konca. Je smutné, že nikto ani neskúsil vyčísliť tieto škody, ktoré toto HZDS napáchalo. Protiústavné zbavenie poslanca mandátu alebo únos občana krajiny štátnou tajnou službou boli už len čerešničkami na tejto smradľavej torte. A vrcholom arogancie moci bolo komediálne rozlúčenie sa s mocou vystúpením v televízii s donebavolajúcim klamstvom, ako odchádza predseda vlády zo svojho postu len s "korzičkou". Pre zábudlivých to bolo auto na úrovni takej fabie. Spomeňme ešte, že ich na vrchole podporovalo 40% slovenských voličov.

Rovnocenným partnerom tohto zločineckého zoskupenia bola Slotova SNS. Jej členovia na čele s týmto alkoholikom  držali krok so zlodejmi vyvolenými mečiarovým HZDS. Kradnutie sa nazývalo privatizácia. A išlo na plné pecky  Hlavní funkcionári SNS decimovali finančne a ideologicky Slovensko v plnom súzvuku s HZDS. V novodobej histórii SNS stojí určite za zmienku obchodovanie s tzv. teplým vzduchom, ktorého vyšetrenie politických nominantov ide presne podľa schémy polície a prokuratúry. Čiže ako v lete na saniach.

Počas nasledovných rokov, kedy sa Slovensko dostalo do zoskupenia civilizovaných krajin vyrastal v tieni iných koalicií nový vodca.

A vznikali ďalšie koalície. Zločinci z HZDS a SNS boli vyvolení novou hviezdou slovenského politického neba, ktorý zlučovaním rôznych postkomunistických pohrobkov vytvoril SMER. Pri neukojiteľnej túžbe po moci došlo k rôznym koalíciám, ktoré podľa mňa všetky spĺňali a naďalej spĺňajú všetky atribúty založenia a činnosti zločineckej skupiny. Rozkrádanie pokračuje podstatne sofistikovanejším spôsobom ako za čias Mečiara ale z finančnej stránky určite v podobnom rozsahu. Politickí predstavitelia v službách oligarchov zákony a činnosť polície a prokuratúry prispôsobili dobe a dnes sa korumpuje, rozkráda a ničí krajina v súlade so zákonom. Alebo skôr podľa jeho výkladu dnešnými vodcom dosadenými funkcionármi. Najnovšou perličkou je vymenovanie komjatického poskoka na čelo regulačného úradu, ktorý sa už s úplnou drzosťou ani neskúša tváriť ako nezávislý. Že nám to príslušné orgány Európskej únie vytýkajú sa dajako už stráca. Veď je to v súlade so slovenskými zákonmi a politickou kultúrou balkánskeho typu. Že sme v politickej kultúre odsunutí na perifériu európskeho priestoru nikoho nezaujíma.

Dnešná moc už nevykazuje ani len základné znaky slušnosti alebo korektnosti.  Nado všetko sa využívajú odpovede, ktoré konštatujú, že je to predsa "v súlade so zákonom". Podľa trestného zákona je zločineckou skupinou spolčenie sa najmenej troch osôb na účel spáchania trestného činu. Podľa stavu spoločnosti a existujúcej praxe politickí nominanti na čele polície a prokuratúry považujú za zločinecké skupiny len jednoduchšie formy páchania trestných činov ako napríklad vydieranie, krádeže, prípadne iné ľahšie preukázateľné formy zločinu. Zdá sa, že mentálna úroveň týchto silových zložiek na komplikovanejšie dokázateľné iné formy zločinov už nemá výbavu. Rôzne schémy alebo kombinatorické myslenie, ktoré využíva napríklad taká talianska polícia v boji s mafiou sú pre slovenskú políciu pravdepodobne nedosiahnuteľne vysoko. Lebo slovenská politická schéma oligarchických zoskupení a rozdelenia si krajiny podľa záujmov už ďaleko presahuje vyšetrovacie schopnosti slovenskej polície a prokuratúry. Je ale veľmi pravdepodobná možnosť, že tí poniektorí vyšetrovatelia a prokuratúry sú len bábkami svojich nadriadených, ktorých im tam na základe politickej poslušnosti dosadí stranícka výkonná zložka. Takže vyšetrujú len v rozsahu určenom ich politickými nominantami.

Slovenskí voliči sú asi nepoučiteľní lebo naďalej si volia zoskupenia, ktoré slovensku viac škodia, ako prinášajú osoh. Neviem, dokedy to krajina vydrží,  ale mne už pohár trpezlivosti začína pretekať. Posledné politické nominácie ako riaditeľa RTVS, vedúceho regulačného úradu a iné už definitívne pochovali počiatočnú snahu občanov po r.1989 ukončiť všemocnú vládu neomylnej strany a skúsiť zaviesť do hospodárskej oblasti odborníkov. Asi bude na Slovensku potrebná ďalšia revolúcia lebo dnešní politici prakticky všetkých strán sa správajú a konajú už úplne ako odtrhnutí z reťaze. O dajakej vnútornej brzde sa hovoriť už vôbec nedá. Vymenovanie politickej hviezdy z  Komjatíc je toho žiarivým príkladom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?