Kto zastaví súdruha precedu?

Autor: Jozef Chadim | 19.7.2017 o 8:06 | Karma článku: 13,80 | Prečítané:  7704x

Predseda. Predseda čoho? Predseda vlády, predseda strany, predseda straníckej bunky, alebo predseda vesmíru?

Predseda vlády je predsedom všetkého možného a všetkému rozumie. On určuje stranícku líniu strany, on určuje smerovanie strany, predseda vedie vládu, predseda určuje názor svojim poskokom, predseda určuje smerovanie krajiny, predseda určuje zásady a financovanie zdravotníctva, predseda určuje napríklad aj výšku zisku súkromných spoločností, v tomto prípade zdravotných poisťovní.

Predseda vie najlepšie, koľko má platiť za elektrickú energiu babička v Bratislave a samozrejme aj v Stropkove. Jeho poskok, pardon politický nominant na čele takzvaného nezávislého regulačného úradu to nevie, ale chvalabohu je tu súdruh predseda a ten to obratom zariadi za tú babičku. Predseda prikáže a už je to v poriadku.

Veľká stavebná spoločnosť neplatí za svoje záväzky, privedie stovky živnostníkov do platobnej neschopnosti, ožobráči stovky rodín, okradne svojich dodávateľov o milióny euro, spôsobí existenčné problémy stovák firiem a keď nastúpi režim bežný v civilizovaných krajinách, ktorým  je bankrot, tak opäť zasiahne všemocný súdruh predseda. Pripraví zmenu zákona, jeho stranícki poskokovia to v parlamente odsúhlasia a predseda spoločnosť zachráni. Z peňazí všetkých daňových poplatníkov. Že pri tom ožobráči stovky až tisícky živnostníkov alebo spoločností, nie je podstatné. Zachránil ale svojho oligarchu a to je hlavné. Až tak, že neváha nabehnúť do Moskvy za diktátorom, pravdepodobne zapredať krajinu, aby sa mohol hrať hokej v súťaži, ktorá svet nezaujíma. Okrem krajín pod ruským vplyvom. Asi náhodou, že opäť pod taktovkou toho istého oligarchu.

Futbal a hokej sú  fenomén Slovenska. A to až taký, že opäť súdruh predseda neváha a rozdá z peňazí nás všetkých opäť desiatky miliónov oligarchom na výstavbu obchodných stredísk, administratívnych budov, hotelov. A popri tom sa postavia aj predražené štadióny. Aby ovečky videli, ako sa o nich predseda stará. A čo by neurobil súdruh predseda pre národ? Vzor našiel u predchádzajúcej vlády pri stavbe  Národného tenisového centra, ďalej to už ide plynulo Národný hokejový štadión, Národný futbalový štadión. Tých národných symbolov je už viac ako príslušníkov toho národa. Nevadí. Dôležité, že sa rozdalo a aj stranícka kasička od radosti určite ujúka.

Predseda je presvedčený, že jeho voličské ovce sú ľudia bez vlastného názoru. Z veľkej časti má pravdu. Ale až takú, že predseda rozhodne o tom, čo budú konzumovať? Nebudú predsa jesť potraviny, ktoré majú iné zloženie ako v iných krajinách Európy. Súdruh predseda vie najlepšie, čo je pre nich správne. Nebudú predsa kupovať západné potraviny, keď by mohli kupovať potraviny vyrábané prevádzkami  česko - slovenských oligarchov. Že sme v EU a sme tam samozrejme aj z toho dôvodu, aby sme si mohli vybrať tovar z ktorejkoľvek krajiny bez obmedzení predsedu nezaujíma. Lenže to už dajako nesedí oligarchom súdruha predsedu lebo potraviny z týchto prevádzkarní sú v západnej časti Európy nepredajné, takže to treba nanútiť ovečkám na Slovensku. Stranícki politrukovia už dôvod nájdu. To, že potraviny sú označené tak, ako majú, že ovečka nekupuje nič neznáme, nie je podstatné. Veď ovečka nevie čo chce. Vie to ale súdruh predseda. A ten to už ovečkám nanúti všade, kde sa dá. Že sa pritom pravdepodobne poruši právo voľného pohybu tovaru, jedného z pilierov slobodnej Európy, nie je rozhodujúce. Veď súdruh predseda vie, čo robí. Čas a právo výrobcov a distribútorov Európy sa ešte ukáže. Nevadí, v prípade súdnych sporov to znovu zatiahnu tie ovečky, nie predseda, ale ovečky.

Prosím všetkých, zastavte už toho súdruha precedu, tejto krajine už začína škodiť veľmi vážnym spôsobom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?