Ostrý štrajk na Slovensku

Autor: Jozef Chadim | 20.6.2017 o 15:14 | Karma článku: 3,76 | Prečítané:  697x

Z kníh a článkov som sa dozvedel, že štrajk je poslednou možnosťou pracujúcich vydobyť si svoje nároky, ktoré nemajú ukotvené v pracovných zmluvách.

O štrajkoch sme zatiaľ viac - menej iba počuli z rozprávania iných, boľševickí ideológia nám ho podsúvajú ako legálny prostriedok nátlaku na zamestnávateľa za účelom vydobytia si lepších pracovných, ale hlavne mzdových podmienok.

Volkswagen na Slovensku je považovaný a vyhodnocovaný ako jeden z najlepších zamestnávateľov. Napriek svojmu ústretovému postoju sa stal obeťou propagandistických akcií tzv. Nových odborov. Populizmus dosiahol svoje, presvedčili tisícky robotníkov o tom, že sú neľudsky vykorisťovaní nadnárodným koncernom, ktorý z ich mozolí vytvára miliardové zisky a nie je ochotný sa o tieto peniaze podeliť s mozoľnatým slovenským pracujúcim. 

Nebudem tu rozoberať detaily, tie ma vôbec nezaujímajú, pre mňa je len základná otázka o štrajku ako takom. Tento pozostatok minulého tisícročia stále masívne živený komunistickou ideológiou krížom cez celú Európu je podľa mňa takým istým nezmyslom ako ísť demonštrovať za volebné práva žien. Dnes, keď sa neobvykle nadanému robotníkovi nepozdávajú jeho pracovné podmienky, tak by si mohol najprv pozrieť svoju pracovnú zmluvu a v prípade rozporu so skutočnosťou si neplnené časti zmluvy právne vymáhať. Ak zamestnávateľ plní podmienky zmluvy a robotník nadobudne pocit krivdy, tak by si mohol v prvom rade pozrieť do zrkadla na toho hlupáka, ktorý tú zmluvu podpísal. A ak dospeje k presvedčeniu, že podľa jeho presvedčenia podpísal hlúpu zmluvu, tak jediný čestný spôsob vysporiadania so s touto "krivdou" je dať výpoveď a odísť. Ak je ale hlupák, tak za svoju zmluvu bude viniť iných, prestane chodiť do práce a ešte sa bude vyhrážať tým, ktorí si idú plniť svoje pracovné povinnosti podľa svojej pracovnej zmluvy. Že by toto bola fikcia? Nie, to je skutočnosť dnes v Bratislave.

Bol som zhrozených z tých desiatok sfanatizovaných robotníkov, ktorí vykrikovali pred fabrikou, osočovali ľudí, ktorí do práce išli, vyhrážali sa im,..... A polícia sa len pozerala. Včera zastrelil iný policajt mladíka, dnes jeho kolegovia mlčky pozorovali, ako sa rozbesnení robotníci vyhrážali iným, ktorí neurobili nič zlé, len išli do práce.

Nečudoval by som sa Volkswagenu, ak by prehodnocoval svoje zámysly. Pokúšať sa zamestnávať svojich nepriateľov asi nemá žiadny význam.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?