Policajný teror pod taktovkou SMER

Autor: Jozef Chadim | 18.6.2017 o 14:15 | Karma článku: 13,46 | Prečítané:  6842x

Je podivnou krajina, kde policajti, ktorí majú pomáhať a chrániť občanov, zabíjajú mladých nevinných ľudí. Alebo to tak má byť?

Právny poriadok by mal práva a povinnosti držať v určitej rovnováhe. Ak krajina dá príliš veľa povinností občanom a príliš veľa práv mocenských zložkám, tak potom sa jej už nehovorí civilizovaná krajina, ale policajný štát.

Prakticky v každom právnom poriadku má občan právo brániť sa pred agresiou a útokom spôsobom, aby odvrátil takýto útok a v prípade ohrozenia vlastného života môže v prípade krajnej núdze usmrtiť aj útočníka. Ale len v prípade krajnej núdze a len útočníka. Len vtedy ak nie je iná možnosť. A nikoho iného.

V dnešnej Slovenskej republike policajti pri nezastavení auta  strieľajú po osobách v týchto autách už bežne. Nie po autách, lebo auto nie je samostatné, ale po osobách, ktoré sa v týchto autách nachádzajú. Na človeka sa väčšinou strieľa vtedy, keď ho chcete zabiť.

Politici zo strany prezlečených komunistov dali policajtom právo po takýchto ľuďoch strieľať a považujú to za správne a potrebné. Inak by to nebolo zahrnuté v právnom poriadku tejto krajiny. Čo je ale nezastavenie auta pred policajtom? Neuposlúchnutie príkazu policajta na úseku dopravných predpisov zo strany vodiča, nič viac. Za to môže policajt spolujazdca zabiť? Evidentná disproporcia medzi závažnosťou priestupku a policajnou právomocou. 

Nedávno sa policajti pri podobnej príležitosti predviedli v podobnom prípade. Po streľbe a zranení nevinnej spolucestujúcej keď dievčatá zastavili, tak ich policajti ešte aj poriadne dokopali. Pomáhať a chrániť.

Polícia tiež nie tak dávno dobila v Bratislave v noci dvoch mladíkov, ktorí nešli v aute, ale urobili asi iný závažný priestupok podľa mienky policajtov a to taký, že v noci išli jednoducho po meste. To ešte netušili, že sa znepáčia strážcom zákona, ktorí ich jednoducho dobili.  A znovu v súlade so zákonom a tak, ako je v tejto krajine zvykom, čiže  aj beztrestne. Pomáhať a chrániť.

Po takýchto policajných akciách predpokladajú policajti, že im v noci mladí na ceste zastavia? Kto sa nechá beztrestne dokopať od policajtov? Ani samotný policajt nie.

Teraz už policajti pritvrdili. Vodič auta nezastavil, tak policajti zastrelili spolujazdca. Som zvedavý, ako na to zareaguje politbyro bývalej komunistickej strany, ktorej členovia sa dnes volajú SMER. Lebo o vine alebo nevine policajtov nerozhoduje nezávislý orgán, ale členovia polície, ktorých menuje predstaviteľ tejto politickej strany. Nevadí, že takejto inšpekcii nedôveruje ani Európska únia. Hlavne, že jej dôveruje súdruh preceda.

Zákonodarcovia, hlavne opoziční čo urobíte? Alebo sa aj vy stotožňujete s policajnou brutalitou v tejto krajine?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?