Medzinárodný deň žien a komunisti

Autor: Jozef Chadim | 7.3.2017 o 13:43 | Karma článku: 5,44 | Prečítané:  783x

Medzinárodný deň žien. Pekná myšlienka, ktorej reálne pripomínanie si ale pravdepodobne dnes zaslúži taký záujem ako výročná schôdza včelárov hornej Volgy v rusku.

Medzinárodný deň žien alebo deň matiek?

Prečo sa na Slovensku naďalej vládnou mocou preferuje medzinárodný deň žien pred dňom matiek?

Medzinárodný deň žien slovenský vodca naďalej využíva, alebo skôr zneužíva na sústavnú politickú kampaň, na ktorú sa mu skladáme všetci daňoví poplatníci. Medzinárodný deň žien pri svojom vzniku v spojených štátoch amerických mal svoje opodstatnenie, ktoré ale úplne stratil po ovládnutí regiónu strednej a východnej európy boľševickým sovietskym zväzom po roku 1945. Požiadavky, ktoré nastolili ženské hnutia v americkej spoločnosti boli v tomto období už v civilizovanom svete prakticky splnené a tento sviatok v európe stratil aj ten zvyšok marginálneho významu.

Samozrejme nie však pre komunistickú časť európskeho kontinentu. Krajiny pod kuratelou sovietskeho ideológa toto nepripustili lebo základnou úlohou boľševických vládcov bol sústavný boj, i keď to bol boj proti neexistujúcemu protivníkovi. Ak protivník nebol, tak sa vymyslel. Pôvodné požiadavky žien a ich boj za volebné právo, osemhodinový pracovný čas dnes v európe majú pravdepodobne taký istý význam ako boj o právo na vodičský preukaz alebo právo cestovať hromadnou dopravou.

Toto ale nebráni slovenskému vodcovi organizovať mohutné mítingy podľa vzoru jeho koaličného partnera, ktorý takto zvolával babky demokratky na rôzne štadióny. Takzvané oslavy MDŽ majú rovnaký scenár a to hlavne vyvolanie pocitu, že vodca s náramkovými hodinkami a telefónom v hodnote ich viacročných dôchodkov je predsa človekom z ich radu, jednoduchý občan, ktorý to umocňuje vtipmi a zábavou na úrovni reality show. Nemôže byť predsa podlým človekom ich predseda, ktorý tak prirodzene rozpráva o ich denných starostiach s takou ľahkosťou, ako keby vôbec neexistovali. Postaršie ženy na týchto mítingoch s nostalgiou pospomínajú na oslavy MDŽ z čias socializmu, ktoré organizovali spolustraníci ich dnešného zabávača. Komunistickí vodcovia si vo svojich prejavoch uctili nielen úderníčky socialistickej práce ale všetky zamestnankyne ich podniku. Stoly boli plné chlebíčkov, žltých alebo červených malinoviek a samozrejme aj alkoholu. Tie skutočné matky sa veľmi rýchlo vytratili z týchto silených osláv domov za svojimi deťmi lebo rodina mala svoje potreby bez ohľadu na dátum v kalendári. Na oslavách ostávali kariéristiky a súdružky, ktorým poväčšinou primitívne lichôtky a vtipy zvyšovali sebavedomie. To stúpalo priamo úmerne s množsvom vypitého alkoholu a veľmi často i s viac menej úspešne skrývaným záujmom ich podgurážených spolupracovníkov počas neodmysliteľného tanca počas týchto zábav. Mnohé súdružky takéto príležitosti využívali na budovanie svojej úspešnej kariéry, prípadne iných výhod v práci.

Deň matiek, ktorý si pripomínali národy celého sveta oveľa skôr, ako politicky motivovaný MDŽ nemal v komunistickej ideológii svoje miesto. Tento sviatok vzdával hold a poďakovanie matkám za svoje nezastupiteľné miesto v ľudskom pokolení. Toto nesedelo do boľševickej schémy, kde žena bola v prvom rade vykresľovaná v extrémnych pozíciách a to buď ako dojička alebo potom ako kozmonaut. Nič iné medzi tým nebolo, v každom prípade ale bola hrdinka socialistickej práce. Pripísať žene zásluhy za privedenie dieťaťa na svet, nepretržitá starostlivosť s láskou, akej je schopná len matka, nebola dostatočná pre potreby boľševika. Preto sa tento sviatok prakticky vôbec nespomínal, nieto, že by sa dajako oslavoval.

Pre dnešné babky pozvanie na oslavy MDŽ od funkcionárov SMERu podľa špeciálnych kritérií a straníckeho kľúča je samozrejme poctou. S nostalgiou spomínajú na oslavy medzinárodného dňa žien vo svojich podnikoch, vtedy boli o dajaké desiatky rokov mladšie, mnohé z nich aj o desiatky kilogramov ľahšie a mnohým okrem vtipov lichotili aj odvážne ruky pripitých súdruhov počas tancov na týchto oslavách. Takže je úplne prirodzené, že dnes sa týchto osláv veľmi radi zúčastnia a v duchu si glorifikujú socializmus, pričom im uniká, že v dnešnej dobe je takáto ideológia mimo štruktúr strany SMER nepredstaviteľná a úplne mi uniká zmysel organizovania osláv MDŽ v dnešnej dobe a v našej krajine. Jediným cieľom je propaganda najhrubšieho zrna a snaha o zvyšovanie straníckych preferencií prezlečených súdruhov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?